Chełmskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kapitału Społecznego serdecznie zaprasza do udziału w projekcie „Wymień elektrośmieci na sadzonki” sfinansowanym przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństw Obywatelskiego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030 w ramach realizacji projektu „Aktywna Lubelszczyzna”.

W czwartek, 4 listopada 2021 roku w godz. 10-15 przy siedzibie Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie, ul. Hrubieszowska 102 będzie prowadzona akcja wymiany elektrośmieci w zamian za sadzonki drzew i krzewów. Warunkiem otrzymania sadzonki jest dostarczenie niesprawnego, jednak kompletnego sprzętu, tzn. posiadającego wszystkie elementy, obudowy itp. Tylko takie urządzenia mogą zostać poddane właściwej i bezpiecznej utylizacji. Dla uczestników przewidziano kilkaset sadzonek.

Mamy również propozycję dla osób, które nie posiadają elektrośmieci, a chciałyby się także włączyć w działania proekologiczne. Tego samego dnia zostanie przeprowadzona zbiórka baterii, które wszystkim zainteresowanym wymienimy na cebulki roślin kwiatowych. Wszyscy uczestnicy otrzymają także ulotki informacyjne dotyczące prawidłowej segregacji odpadów.

Akcję wspierają partnerzy – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Chełmie oraz Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie.

Informacji w sprawie projektu udziela:

Monika Mojsym-Kowalska

Tel. 600 192 816